Refinancování hypotéky

image

Refinancování hypotéky je jinými slovy převedení hypotéky do jiné banky, obvykle za výhodnějších podmínek. Refinancovat hypotéku můžete bez sankcí vždy k datu fixace. Technicky refinancování proběhne tak, že nová banka zaplatí původní bance celou dlužnou částku a klient dále splácí nové bance.

Proč refinancovat hypotéku

Při konci fixace máte jedinečnou možnost vyjednat nejlepší podmínky na další období. Díky konkurenčnímu boji se vyplatí obejít více bank a získat od nich jejich nabídky. I kdybyste z nějakého důvodu banku změnit nechtěli, tak vaše banka vám dobrovolně nejlepší nabídku nedá. Teprve když ukážete konkurenční nabídky, nabídne lepší podmínky i ona. Věřte tomu, že napoprvé vám vaše stávající banka nabídne podmínky zcela nesmyslné a jejich přijmutí vás bude stát zbytečně statisíce. Mějte na paměti, že i jedna desetina procentního bodu na úrocích může představovat desetitisíce zaplacené zbytečně navíc.


Na refinancování se včas důkladně připravte

Refinancování není úplně jednoduchý proces a je dobré se na něj včas a důkladně připravit. První kroky k refinancování je dobré začít podnikat zhruba půl roku před koncem fixace. Vyhnete se tak časové tísni a budete mít jistotu, že refinancování stihnete. Počítejte s tím, že stávající banka nemá žádný důvod vám refinancování usnadnit a udělá jen to, o co si řeknete nebo co jí ukládá zákon.

Refinancování hypotéky vypadá možná složitě, ale s naší pomocí a špetkou selského rozumu to zvládne opravdu každý. Čas věnovaný obíhání bank a shánění nejlepších nabídek se vám bohatě vrátí v podobě ušetřených peněz a dobrého pocitu, že jste zvolili skutečně to nejlepší možné řešení.

Zapněte si HypoBudíček

Nespoléhejte na to, že vám banka blížící se konec fixace bude aktivně připomínat. Zapněte si náš HypoBudíček a my vám s refinancováním zdarma a včas poradíme. Vždy, když bude čas, pošleme vám e-mailem připomínku s instrukcemi, co je třeba udělat.

image

Řekli o Hypobudíčku

"Děkuji za skvělou pomůcku při našem refinancování. Díky Vašemu portálu se nám podařilo zůstat u stejné banky a přitom vyjednat stejnou úrokovou sazbu jako u konkurence."

Jana B.